Wentylacja przemysłowa

Tłumiki akustyczne

W instalacjach przesyłu powietrza występuje hałas, który jest generowany przez urządzenia i osprzęt wentylacyjny, który jest zamontowany w danej instalacji. Głównym źródłem hałasu są takie urządzenia jak wentylatory, klimatyzatory kanałowe, centrale, regulatory czy przepustnice. Dla dużych instalacji w halach czy zakładach produkcyjnych dla części instalacji wytwarzany hałas nie jest znaczącym problemem, osoby które pracują w takich warunkach posiadają odpowiednie zabezpieczenia, które chronią ich przed hałasem.


Natomiast są miejsca, gdzie wytłumienie hałasu, który jest generowany przez instalacje wentylacji jest uciążliwe. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie tłumików akustycznych – urządzenia, które ograniczają hałas w instalacji.
Jednym z producentów tłumików akustycznych jest firma BH Res z Rzeszowa, która realizuje projekty dla indywidualnych potrzeb, gdzie należy wykonać elementy o niestandardowych wymiarach i geometrii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tłumików akustycznych, przeczytaj artykuł: https://bhres.weebly.com/blog/czy-mozna-zamontowac-tlumiki-akustyczne-w-istniejacej-wentylacji#